Szkolenia Autocad – czy warto?

Program Autocad jest niezwykle przydatny dla wszystkich mechaników, projektantów i architektów. To program przygotowany przez firmę Autodesk. Służy on do dwuwymiarowego i trójwymiarowego wspomagania projektowania. Początkowo wykorzystywany był prawie wyłącznie przez mechaników. Dzisiaj, dzięki dużej ilości specjalistycznych dodatków i nakładek, bardzo chętnie korzystają z niego również architekci i inni projektanci. Warto zwrócić uwagę na nakładki takie jak Autocad Electrical, Autocad Mechanical, Architektural Desktop, Mechanical Desktop i inne. Wskazują nam one na niektóre z możliwości, jakie daje nam program Autocad.

 

 

Umiejętność posługiwania się programem Autocad jest bardzo ceniona przez pracodawców. Z tego powodu w ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się szkolenia Autocad. Czy warto w nie inwestować czas i pieniądze? Czy pracodawcy zwracają uwagę na certyfikat potwierdzający znajomość programu Autocad?
Mówi się, że nie są ważne papierki, a posiadane umiejętności, które przyszły pracodawca i tak zawsze może sam zweryfikować. Niby jest to prawdą, teoretycznie programu Autocad możemy nauczyć się samemu, na przykład z tutoriali dostępnych w internecie, dla wielu osób nie stanowi to w ogóle problemu.

Nie ulega jednak wątpliwości, że jeśli chcemy szybko i skutecznie nauczyć się obsługi programu Autocad, najszybciej zrobimy to właśnie na szkoleniu. Od razu dowiemy się rzeczy, do których samemu moglibyśmy dochodzić bardzo długo. Będziemy zmobilizowani do regularnej nauki i pracy z programem. Nie do przecenienia jest również posiadane zaświadczenie. Jeśli faktycznie potrafimy posługiwać się dobrze programem Autocad, zawsze możemy udowodnić to pracodawcy w praktyce. Jest to jednak bardziej skomplikowane i długotrwałe, niż pokazanie zaświadczenia. Tym bardziej, jeśli staramy się o pracę w miejscu odległym od naszego miejsca zamieszkania, najłatwiej jest po prostu przesłać wszystkie zaświadczenia, niż udowadniać nasze umiejętności w inny sposób.
Szkolenia Autocad to z pewnością nie strata czasu, lecz inwestycja w bardzo konkretne umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *