Legenda wśród programów do projetowania

Program AutoCAD to prawdziwa legenda, zna go chyba każdy, kto miał kiedykolwiek styczność z grafiką komputerową. Za pomocą programu można projektować grafikę 2D, 3D oraz tworzyć dokumentację. Program można testować przez trzydzieści dni całkowicie za darmo.

Program stworzyła firma Autodesk, pierwsza wersja programu AutoCAD pojawiła się na rynku w tysiąc dziewięćset osiemdziesiątym drugim i od razu wzbudziła duże zainteresowanie w branży.

Początkowo program AutoCAD był adresowany głównie do mechaników. Obecnie korzystają z niego głównie architekci, a także inni projektanci. Firma Autodesk dba o swoich klientów, dlatego cały czas proponuje specjalistyczne „nakładki”, które bardzo ułatwiają pracę. Są to między innymi AutoCAD Electrical, AutoCAD Mechanical, Mechanical Desktop, Architectural Desktop, Civil Design.
Od tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego drugiego na rynku pojawiło się wiele aktualizacji programu, które ułatwiają pracę użytkownikom.

AutoCAD 2016 oferowany przez pccpolska.pl daje możliwość pracy w zintegrowanym środowisku komputera, chmury oraz rozwiązań mobilnych. Najnowsza wersja to cały szereg udogodnień, które bardzo ułatwiają pracę. Unowocześniono cały interfejs, który stał się o wiele bardziej przejrzysty i funkcjonalny. Karta Nowy, narzędzie Znajdowanie pomocy, ciemny motyw, Galeria wstążki, wybór za pomocą narzędzia Lasso, podgląd poleceń, rzutnie obszaru modelu o zmiennej wielkości – to tylko niektóre nowinki dostępne w interfejsie.

Usprawniono także sam proces projektowania (menedżer chmury punktów, przycinanie i lokalizacja względem obiektu, docelowa orbita 3D) oraz tworzenia dokumentacji (automatyczne wypunktowania i numerowanie, uzgadnianie właściwości tekstu wielowierszowego narzędzia indeksów górnych i dolnych tekstu wielowierszowego, wyrównanie tekstu). To wszystko sprawiło, że program oszałamia użytkowników całkiem nową, jakością. Praca na nim to czysta przyjemność. Każdy, kto chce zacząć przygodę z grafiką komputerową, powinien poznać możliwości programu AutoCAD. Wszak to prawdziwa legenda…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *