Historia programu AutoCAD

AutoCAD jest to bardzo popularny program do tworzenia grafiki. Program ten stworzyła renomowana firma Autodesk. Pierwsze wydanie programu trafiło do rąk użytkowników już w roku tysiąc dziewięćset osiemdziesiątym drugim, a więc ten produkt to niemal legenda w komputerowym świecie. Mało, które oprogramowanie może poszczycić się tak długą historią.

Programu, AutoCAD można używać zarówno do dwuwymiarowego (2D) jak i trójwymiarowego (3D) komputerowego wspomagania projektowania. Istnieją specjalizowane wersje AutoCAD–a na przykład AutoCAD Mechanical, które umożliwiają wykonywanie grafiki inżynierskiej 2,5D, metodą FBM.

Najnowsza wersja programu, AutoCAD 2016 daje możliwość pracy w zintegrowanym środowisku komputera. Pozwala używać tak zwanej chmury oraz tak popularnych w dzisiejszych czasach rozwiązań mobilnych.
Nowości i udogodnienia w najnowszej wersji programu. Na co zwrócić szczególną uwagę.

W najnowszej wersji programu AutoCAD wprowadzono wiele przydatnych udoskonaleń w interfejsie, karta Nowy, narzędzie Znajdowanie pomocy, ciemny motyw, Galeria wstążki, wybór za pomocą narzędzia Lasso, podgląd poleceń, rzutnie obszaru modelu o zmiennej wielkości. Usprawniono także proces projektowania, menedżer chmury punktów, przycinanie i lokalizacja względem obiektu, docelowa orbita 3D a także dokumentowania automatyczne wypunktowania i numerowanie, uzgadnianie właściwości tekstu wielowierszowego narzędzia indeksów górnych i dolnych tekstu wielowierszowego, wyrównanie tekstu.

Dodano również mnóstwo innych dodatków związanych z zarządzaniem aplikacjami Autodeska, pracą w chmurze oraz operacjami na plikach. Darmową wersję testową można używać aż przez trzydzieści dni. To sporo czasu, aby poznać jego zalety.

Z pewnością jest to program warty uwagi, posiada wiele ciekawych możliwości i funkcji. Z pewnością powinien znać go każdy, kto chce mieć jakiekolwiek pojęcie o grafice komputerowej. To nieodzowne narzędzie pracy w bardzo wielu dziedzinach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *