Dokumentacja w środowisku AutoCAD

Oprogramowanie z serii CAD jest znane wszystkim specjalistom na całym świecie. Do tej pory powstało kilkanaście produktów z tej serii, skierowanych dla różnych branż i specjalności.

Jednym z nich jest AutoCAD LT, który służy do tworzenia profesjonalnych szkiców w 2D. W odróżnieniu od pozostałych AutoCAD-ów posiada mniej specjalistycznych funkcji, takich jak zarządzanie chmurą punktów, generowanie obiektów 3D czy renderowanie projektów. Nie znaczy to, że jest gorszy, ale raczej, że jego przeznaczenie jest inne. Oprogramowanie świetnie harmonizuje się przy tworzeniu i modyfikowaniu wszelkich rodzajów dokumentacji technicznych. Nie bez znaczenia jest tu doskonała kompatybilność z formatem plików pdf, dzięki czemu wstawienie rysunku o dowolnym wymiarze do dokumentu jest bardzo proste.

Praca z AutoCAD-em LT to również oszczędność czasu, dzięki inteligentnym narzędziom do rysowania, które liczbę powtórzeń ograniczają do minimum. Dodatkowo można dokonywać odpowiednich pomiarów wielkości na podstawie szkicu. Rysowane linie są gładkie, bez znaczenia, czy jest to prosta, czy krzywa. Pozwala to na wielokrotne powiększenie projektu bez utraty dokładności i precyzji rysunku. W efekcie powstają profesjonalne dokumentacje, przygotowywane niskim nakładem czasu i wysiłku.

Nie można zapomnieć również o kompatybilności z pozostałymi produktami z serii CAD. Przeniesienie projektu do innego środowiska nie stanowi żadnego problemu. Można wykupić jeden z trzech rodzajów pakietów tego środowiska. W najwyższym, który kosztuje 625 euro rocznie, użytkownik ma do dyspozycji nie tylko wsparcie projektów pracujących w chmurze, ale również darmową pomoc techniczną przez telefon wraz z użyciem pulpitu zdalnego. Taka usługa prowadzona jest jedynie w języku angielskim, ale chyba nikt, kto posługuje się tym oprogramowaniem, nie powinien mieć trudności z tym językiem.

Oprogramowanie z serii CAD jest niezastąpione w wielu dziedzinach technicznych. Projektanci i architekci nie wyobrażają sobie pracy bez tego środowiska. Autodesk, który stworzył AutoCAD-a, współpracuje ze specjalistami od ponad 30 lat. Taki staż sprawia, że można mieć pewność dobrej jakości produktu. Każda funkcja, którą napotkamy w programie, została zaprojektowana i przetestowana przez wielu fachowców. Znajomość CAD-ów stała się wymagana w każdym zawodzie projektowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *