AutoCAD Revit LT Suite 2019

Oprogramowanie z rodziny AutoCAD to specjalistyczne narzędzie, którego użyteczność jest doskonale znana wszystkim inżynierom oraz wszystkim osobom zajmującym się kreśleniem, nawet wyłącznie hobbystycznie. Jest to narzędzie przede wszystkim dwuwymiarowe, za pomocą którego możliwe jest przygotowanie dokładnych planów elementów, z wykorzystaniem których powstanie potem maszyna czy konstrukcja. Jest to też swoista instrukcja obsługi procesu tworzenia gotowego dzieła, jak i jego wirtualna wizualizacja pozwalająca na dokładne badanie tego, co się w danym momencie tworzy. Tyle w kwestii podstaw, przejdźmy teraz do rozszerzenia tematu. AutoCAD Revit LT Suite 2019 jest połączeniem klasycznej, chociaż mocno rozbudowanej funkcjonalności kreślenia 2D z pakietem Revit LT przeznaczonym dla osób tworzących budynki i budowle, przede wszystkim architektów.

AutoCAD LT
AutoCAD LT to technologia, której w jej podstawowej formie na pewno nie trzeba bliżej przedstawiać. Jest to kreślenie najwyższych lotów. W najnowszym wydaniu AutoCAD LT został wzbogacony przede wszystkim przez nowy interface graficzny oferujący znaczne ułatwienia w zakresie tworzenia podstawowych elementów i ułatwiających kontrolowanie podstawowych danych odnośnie kreślonego obiektu.

W skład pakietu weszły także dodatkowe funkcjonalności, w tym przede wszystkim AutoCAD 360, czyli pakiet wymiany danych umożliwiający współpracę z urządzeniami przenośnymi, jak również geolokalizację. Geolokalizacja to oczywiście moduł profesjonalny, który oprócz wskazania nam na mapie konkretnego położenia jest w stanie także korzystać z systemów koordynacji GIS.

Należy wspomnieć także o wielu drobiazgach podnoszących produktywność w kontakcie z narzędziem. Teraz można już w łatwy sposób układać czytelnie tekst w różnych polach oraz przedstawiać wykorzystywane dane w czytelnych arkuszach. Ułatwia to tworzenie dokumentacji projektowej.
Revit LT

Pakiet Revit LT to osobne oprogramowanie, które zostało inkorporowane do pakietu kreślarskiego AutoCAD. Przeznaczone jest ono do trójwymiarowego modelowania informacji o budynku (BiM). Podstawowa różnica w stosunku do narzędzi kreślarskich CAD polega tutaj na tym, że praca odbywa się w środowisku 3D i projektant może od razu korzystać z gotowych elementów. Dostępna wraz z pakietem oprogramowania subskrypcja zapewnia nieograniczony dostęp do tysięcy gotowych modeli przygotowanych przez innych użytkowników programu. Co więcej, usługa ta zawiera także wiele różnego rodzaju materiałów ułatwiających chociażby tworzenie renderów dla klienta, czyli wizualizacji gotowego projektu.

Mariaż dwóch najlepszych techni

Pakiet AutoCAD Revit LT Suite 2019 łączy w jedną całość dwie najważniejsze techniki wykorzystywane przy projektowaniu budynków, czyli „płaski” AutoCAD oraz przestrzenny „Revit LT”, które do tej pory były wykorzystywane naprzemiennie lub obok siebie. AutoCAD Revit LT Suite 2019 umożliwia wygodne połączenie obu podejść do projektowania poprzez zadbanie o ich odpowiednią kompatybilność. Odpowiada za to przede wszystkim opatentowana technologia TrustedDWG pilnująca, by w czasie przenoszenia projektu z jednego mechanizmu projektowania do drugiego zachowywane były wszystkie informacje, które do tej pory bardzo często były tracone ze względu na inny mechanizm wyświetlania danych w obu podejściach. Dzięki TrustedDWG pliki AutoCAD są odpowiednio interpretowane przez Revit LT, a modele przygotowane w Revit LT mogą zostać przetłumaczone na język AutoCAD w taki sposób, że informacje o warstwach i blokach są zawsze dostępne.